Ferie zimowe w mieście 27.01 – 09.02.2020

Harmonogram imprez organizowanych w naszym mieście dla dzieci bądź całych rodzin.

Muzeum w Grudziądzu, ul. Wodna 3/5
tel. 56 46 590 69 wew. 18

28.01, godz. 9.00
Warsztaty – Archeologiczne  opowieści. Archeologia z lotu ptaka
29.01, godz. 11.30
Archeologiczne skarby na bursztynowym szlaku – bursztynowy amulet
28-30.01, godz.12.30
Prezentacja na temat powrotu Grudziądza do Macierzy
30.01, godz.12.00
Warsztaty – Skąd wziął się papier?
28-30.01, 4.02, godz. 9.30
Warsztaty – Złomiaki , czyli stwory z odzysku
5.02, godz.9.00
Superbohaterowie z wiejskiego podwórka
6.02, godz. 10.00
Zajęcia ukazujące odzyskanie niepodległości w Grudziądzu w 1920 roku.
6.02, godz. 9.00
Papierowy warsztat tkacki – warsztaty kreatywne
Obowiązują zapisy pod nr tel. 56 46 590 69 wew. 18

Na wszystkie zajęcia wstęp jest płatny – 5 zł./ os.

Centrum Kultury Teatr, ul. Teatralna 1
tel. 56 69 68 906

27-31.01, godz. 10.00
Warsztaty wokalne. Zajęcia poprowadzi Zbigniew Kulwicki
Zapisy pod numerem telefonu  56 69 68 907
3-7.02, godz.10.00
Warsztaty lalkarskie – Teatrzyk Lalek „Miszmasz”. Zajęcia poprowadzi Renata Boguska
Zapisy pod numerem telefonu  56 69 68 901
3-7.02, godz. 10.00
Warsztaty plastyczne. Warsztaty poprowadzi Marianna Gitner-Sawistowska
Zapisy pod numerem telefonu  56 69 68 906

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku, ul. Za Basenem 2
Informacja Turystyczna w Grudziądzu
tel. 56 46 123 18

24.01, Marina, ul. Portowa 8
Balik Karnawałowy „Bardzo różowa Świnka Peppa”
1 GRUPA: 15:00 – 16:00 ( dzieci 6 m.ż. – 3 lata)
2 GRUPA: 16:30 – 17:30 (dzieci 3 lat – 5 rok życia)
Koszt udziału w wydarzeniu:
30,00 zł -1 dziecko + 1 rodzic
50,00 zł -1 dziecko + 2 rodziców/opiekunów
60, 00 zł- 2 dzieci + 2 rodziców/opiekunów
Każde dodatkowe dziecko to koszt +20 złotych.
ZAPISY: e-mailowo zapisy.funimki@gmail.com

25.01, godz. 8.00-14.00
Start z Mariny, ul. Portowa 8
Impreza na orientację  XV lokalna  INO EKOTONA i Pucharu  Grudziądza 2020
Organizator:  Rafał Zbrzeźny tel. 665-921-919

26.01, godz. 10.00 – 10.45
Lodowisko w Parku Miejskim
Zajęcia nauki jazdy na łyżwach. Zajęcia poprowadzi instruktor Grzegorz Jendraszek

27, 29, 31.01 oraz 3, 5, 7.02
godz. 10.00 – 11.45
Lodowisko w Parku Miejskim
Zajęcia rekreacyjne na lodzie dla dzieci i młodzieży. Zajęcia poprowadzi Grzegorz Jendraszek

28.01 oraz 04.02
godz. 7.40 – parking przy Mc Donald’s przy ul. Włodka
Wyjazd do Parku Wodnego w Świeciu
Zapisy w Informacji Turystycznej – Rynek 3-5, tel.  56 46 123 18
Koszt wyjazdu: 30 zł

28.01 oraz 04.02, Marina, ul. Portowa 8
godz. 11.00-13.00 (2 grupy)
FERIE Z FIT&JUMP – ZAJĘCIA NA TRAMPOLINACH
Zapisy oraz płatność: bezpośrednio w Fit&Jump, tel: 796 125 122, mail: fit&jump.marina@wp.pl
Koszt: 7,00 zł/os.

30.01, Marina Grudziądz, ul. Portowa 8
Warsztaty dla dzieci Giga Slime oraz Bańkologia
godz. 10.00 – warsztaty Giga Slime
godz. 11.00 – warsztaty Bańkologia
KOSZT  1 warsztatu: 30 ZŁ
Rodzeństwo – (pierwsze dziecko 30 zł, każde kolejne dziecko 20 zł )
Zapisy przyjmujemy mailowo na adres:  zapisy.funimki@gmail.com

31.01, godz.  10.00
Marina, ul. Portowa 8
Warsztaty – „Zimowe czary mary, gdzie ta zima?”
Obowiązują zapisy: recepcja Mariny Grudziądz osobiście lub tel. 726 921 919
Koszt: 10 zł od osoby

07.02, godz. 13.00
Marina, ul. Portowa 8
Międzypokoleniowy  Klub Podrózników z Maciejem Wentowskim
„Taniec otworzył mi oczy na świat – dzięki pasji okrążyłem ziemię”

Szczegółowy harmonogram imprez MORiW tutaj

Biblioteka
Dział dla Dzieci i Młodzieży ul. Legionów 28
Zajęcia literacko-plastyczne oraz edukacyjno-plastyczne w godz. 11:00-13:00
27.01 – “Dino, dino dinozaury”
28.01 – “Francja elegancja”
29.01 – “Wlazł psotek na płotek”
30.01 – “Pocztówka z tulipanem”
31.01 – “Ośmiornica – czym zachwyca?”
03.02 – “Photony, Ozoboty i inne roboty po raz pierwszy” – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!
04.02 – “A wąż? Wąż wije się wciąż”
06.02 – “Sowa wie wszystko”
07.02 – “Photony, Ozoboty i inne roboty po raz drugi” – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!
Zapisy pod numerem telefonu 56 46 202 01.

Filia nr 1 ul. Nauczycielska 19
27-31.01, godz. 12:00-13:30
“Ferie z grami i puzzlami” – cykl imprez mających na celu popularyzację gier planszowych wśród dzieci oraz zachęcenie do uczestnictwa w spotkaniach Klubu Gier Planszowych Juniora, który działa przy bibliotece

Filia nr 3 ul. Korczaka 23
27.01, 29.01, 03.02, 05.02, godz. 15:00-16:30 – “W świecie puzzli”
28.01, godz. 11:00-13:00 – “Roztańczona balerina” – zajęcia literacko-plastyczne
31.01, godz. 11:00-13:00 – “Wspólne granie” – planszówkowo, puzzlowo…
04.02, godz. 11:00-13:00 – “Przygody Tappiego” – zajęcia literacko-plastyczne i ekranizacja bajki
07.02, godz. 11:00-13:00 – “Wspólne granie” – planszówkowo, puzzlowo…

Filia nr 4 ul. Tytoniowa 1
27-31.01, godz. 12:00-14:00
Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym m.in. zajęcia plastyczne, gry i zabawy stolikowe, konkursy, zajęcia manualne z origami oraz głośne czytanie.

Filia nr 7 ul. Chopina 33
27-30.01, godz. 12:00-13:30
Zajęcia dla dzieci: gry i zabawy, zajęcia plastyczne, zagadki, krzyżówki, rebusy.
31.01, godz. 16:00 – Klub Przyjaciół Książki dla dzieci

Filia nr 8 ul. Łęgi 2
30.01, godz. 12:00-13:00
Poczytajmy, porozmawiajmy i pomalujmy – zajęcia plastyczno-literackie

Filia nr 13 ul. Mikołaja z Ryńska 1/7
Zajęcia w godz. 11:00-13:00 (przeznaczone dla dzieci w wieku 5+)
28.01 – “Poznaj Maszę i Niedźwiedzia!” – zajęcia literacko-plastyczne prowadzone przez Maszę
30.01 – “Pani Klaun zaprasza!!!” – zajęcia literacko-plastyczne prowadzone przez Panią Klaun
04.02 – “W świecie baśni Andersena” – zajęcia literacko-plastyczne
06.02 – “Teatr od kuchni” – zwiedzanie Centrum Kultury Teatr – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!
Zapisy pod numerem telefonu 56 46 220 72.

Filia nr 14 ul. Mazurska 2
Zajęcia w godz. 11:30-13:00
29.01 – “Kreatywne bałwanki z papieru i szmatki” – zajęcia plastyczne
04.02 – “Kolorowy świat z patyczków” – zajęcia plastyczne
07.02 – “Walentynkowe zabawy plastyczne” – zajęcia plastyczne
Planetarium i obserwatorium astronomiczne w Grudziądzu
28 stycznia
Zwiedzający indywidualni (bez rezerwacji):
– 17:00 – Seans “Opowieść o gwiazdach i gwiazdozbiorach”
– 17:30 – Obserwacje astronomiczne: “młody” Księżyc, Wenus i inne obiekty astronomiczne.
Wstęp wolny.
Grupy zorganizowane (wymagana rezerwacja):
– 13:00, 14:00, 15:00
Wstęp: 5 pln/osoba.
29 stycznia
Zwiedzający indywidualni (bez rezerwacji):
– 12:00 – Seans “Nasz Wszechświat” oraz obserwacje Słonca.
– 13:00 – Obserwacje Słońca oraz seans “W poszukiwaniu ciemnej materii”.
– 17:00 – Seans “Podróż do centrum Drogi Mlecznej”
– 17:30 – Obserwacje astronomiczne: “młody” Księżyc, Wenus i inne obiekty astronomiczne.
Wstęp wolny.
Grupy zorganizowane (wymagana rezerwacja):
– 10:00, 11:00, 14:00, 15:00
Wstęp: 5 pln/osoba.
30 stycznia
Zwiedzający indywidualni (bez rezerwacji):
– 12:00 – Seans “Opowieść o gwiazdach i gwiazdozbiorach” oraz obserwacje Słonca.
Wstęp wolny.
Grupy zorganizowane (wymagana rezerwacja):
– 10:00, 11:00, 14:00, 15:00
Wstęp: 5 pln/osoba.
4 lutego
Zwiedzający indywidualni (bez rezerwacji):
– 12:00 – Seans “Nasz Wszechświat” oraz obserwacje Słońca.
– 13:00 – Obserwacje Słońca oraz seans “W poszukiwaniu ciemnej materii”.
Wstęp wolny.
Grupy zorganizowane (wymagana rezerwacja):
11:00 / 14:00 / 15:00
Wstęp: 5 pln/osoba
Uwaga:
Rezerwacja seansów dla grup zorganizowanych:
http://www.planetarium.grudziadz.pl/rezerwacja/
Ognisko Pracy Pozaszkolnej, ul. Chełmińska 104
I tydzień ferii (27.01-31.01):
Renata Boguska (teatr): poniedziałek: godz. 10.30-13.30. wtorek: godz. 10.30-12.45, środa: godz. 10.30-13.30, czwartek: godz. 10.30-12.45, piątek: godz. 10.30-13.30.
Sylwia Mówka (taniec): wtorek: godz. 9.00-13.15, środa: godz. 9.00-13.15, czwartek: godz. 10.00-13.00, piątek: wyjście do kina.
Marek Fijałkowski (plastyka): środa, czwartek: godz. 9.00-13.30.
Anna Osicka (batik): poniedziałek-czwartek: godz. 10.00-13.00, piątek: wyjście do kina.
Wiesław Poliński (modelarstwo): wtorek-piątek: godz. 11.00-14.00
Ewa Podemska (sport): poniedziałek-piątek: godz. 8.00-14.00
Maciej Gburczyk (muzyka): poniedziałek (zespół rockowy): godz. 9.00-11.15, wtorek (perkusja): godz. 9.00-11.15, środa (gitara): godz. 8.00-9.30, czwartek (ukulele, gitara): godz. 9.00-13.30, piątek (wokal): godz. 9.00-13.30.
Karol Gardjan (fantasy): poniedziałek-czwartek: godz. 10.00-13.00, piątek: wyjście do kina.
Andrzej Orzechowski (muzyka): poniedziałek-wtorek: godz. 9.00-10.30, środa-czwartek: godz. 9.00-12.45, piątek godz. 9.00-12.
Małgorzata Popek (taniec): poniedziałek-piątek: godz. 10.00-13.00
Beata Kulwicka (rękodzieło artystyczne): poniedziałek-wtorek: godz. 9.00-12.00.
Magdalena Sankiewicz (szachy): wtorek-środa: godz. 10.00-12.30, czwartek: godz. 10.00-13.30.
Adriana Nowacka (muzyka): poniedziałek, środa, czwartek, piątek: godz. 9.00-12.10
II tydzień ferii (3.02-7-02):
Marek Fijałkowski (plastyka): środa-czwartek: godz. 9.00-13.30.
Sebastian Osyka (sport): poniedziałek, wtorek, piątek: godz. 8.00-12.25, środa-czwartek: godz. 8.00-11.00 (fitness), godz. 11.05-12.25 (tenis stołowy)
Wiesław Poliński (modelarstwo): wtorek-piątek: godz. 11.00-14.00.
Maciej Gburczyk (muzyka): poniedziałek: godz. 12.00-16.30 (warsztaty perkusyjne), wtorek: godz. 9.00-12.00 (ukulele, gitara elektryczna), środa: godz. 9.00-12.00 (gitara klasyczna), czwartek: godz. 9.00-12.00 (perkusja), piątek: godz. 9.00-10.30 (wokal).
Karol Gardjan (fantasy): poniedziałek-środa: godz. 10.00-13.00
Andrzej Orzechowski (muzyka): poniedziałek, środa, czwartek, piątek: godz. 9.00-12.00, wtorek: godz. 9.00-10.30.

Edukido – ferie z klockami 2020, ul. Cegielniana 21
tel. 609-453-300
I termin  27-31.01 oraz II termin  3-7.02
Więcej informacji https://www.facebook.com/events/1179809435556528/

Art Cooking Academy, ul. Chełmińska 115
tel. 723 050 723 lub 609 105 591
27-31.01, godz. 8.00 – 16.00
Smaki kuchni europejskiej
Koszt jednodniowych zajęć 60 zł

Misteczkolandia, ul. Włodka 16
Codziennie od 9.00-16.00
Szczegóły oferty pod numerem telefonu 697-833-777

Galaktyka, ul. Włodka 16
I termin  27-31.01 “Zdobywcy szczytów”oraz II termin  3-7.02
“Świat superbohaterów”
Zajęcia w godzinach 7.30-16.00.
Szczegóły pod nr tel. 695850491 oraz https://www.facebook.com/GalaktykaGrudziadz/