Informacje o obiekcie:

Jest to najstarszy park w Grudziądzu, założony w 1865 roku przez Towarzystwo Upiększania Miasta. Park z pewnością zasługuje na miano „zielonych płuc” miasta bo zajmuje powierzchnię aż 39 ha. Pierwszy miejski ogrodnik został zatrudniony w 1902 r.
W 1914 r. od strony ul. Hallera założono dużą kompozycję kwiatową, tzw. Rosarium (ogród róż 11 gatunków), które w okresie międzywojennym było ozdobą Grudziądza i rozsławiło je jako miasto róż i kwiatów.
Park Miejski, zdewastowany podczas I wojny światowej, kilka lat po odzyskaniu niepodległości osiągnął szczyt rozkwitu. Należał do najpiękniejszych miejsc w Grudziądzu, władze miasta z Józefem Włodkiem na czele pokazywały go licznym dostojnym gościom.
Sąsiaduje z cmentarzem i stadionem żużlowym. Obecnie Park posiada zróżnicowany i w dużej mierze stary drzewostan (klony, graby, magnolie i wiśnie).
Ponadto mieszczą się tu: restauracja, która już od 1907 r. działa w budynku dawnej leśniczówki, niewielki amfiteatr, nowoczesny plac zabaw i pole do minigolfa. Ciekawostką jest też pomnik Światowida, przeniesiony tutaj z Góry Zamkowej.
Latem park stanowi wspaniałą scenografię dla organizowanych tutaj koncertów i Festiwali. W 2015 r. Parkowi nadano imię Piotra Janowskiego – światowej sławy skrzypka.

Lokalizacja na mapie: